Shannon Praha

Shannon, hrající u nás tradiční irskou hudbu od roku 1999. Skladby jsou především taneční – strhující a energické melodie fléten a houslí na podkladu přesně tepající rytmiky, ale i něžné a melancholické. Nesnažíme se interpretaci přizpůsobit českému posluchači ale hrajeme muziku tak, jak jsme si ji při cestách na Smaragdový ostrov sami zamilovali. Na našich koncertech tedy lze zažít atmosféru pravého irského pubu (kterou jsme tam pro Vás poctivě nasávali:-).

Naše hudba

Lounge

1. Set of Drunken Piper (1,67 MB)
2. Bird‘s Tail (2,49 MB)
3. Bold Doherty
4. Lucky Pig
5. Miner‘s Life
6. Briefs (2,88 MB)
7. Maid of Coolmore (2,06 MB)
8. Jolly Drummer
9. Sailor‘s Polkas
10. Six Questions (1,79 MB)
11. Friday Afternoon
12. Lounge
13. Maxana‘s set (1,83 MB)

O nás

Skupina Shannon – Irish Music hraje irskou hudbu přesně takovou, jakou nabízí „Smaragdový ostrov“, což si kapela ověřila na své společné cestě po Irsku v roce 2008, kde si zahrála s nejedním irským muzikantem a procestovala ostrov doslova křížem krážem, od Dublinu po Galway. Skupina vystupuje nejen u nás, ale také v zahraničí, např. Rakousko, Maďarsko, Slovensko. Asi největším úspěchem bylo společné vystoupení s irskou legendou Altan v pražské T-Mobile Aréně v roce 2007. Hudbu v podání skupiny Shannon jste mohli slyšet např .i v divadelní hře Hrdina Západu, kterou uvádělo divadlo Činoherní Klub v Praze v padesáti reprízách. Skupina natočila tři řadová alba – Poor but Happy /2002/, Sláinte! /2006/ a Lounge… /2011/. Shannon hraje irskou hudbu svým strhujícím způsobem za respektování všech ornamentů a ozdob melodie. V jeho nástrojovém obsazení najdete housle, irský box (akordeon), kytaru v tradičním ladění, bodhrán, celé doplněno bezpražcovou baskytarou. Kromě svižných tanečních setů – reelů, jigů a polek, zazní i písně v angličtině. Shannon – Irish music, to je prostě Irsko jak má bejt.

Recenze

Jan

…ještě jednou díky za nádherný koncert a atmosféru U hrbaté kozy. Byli jste fakt super. A přeju více takových „švestkových“ večerů a koncertů.

Časopis - Folk Time

Po smršti progresivního bluegrassu nastoupil na pódium zcela jiný druh muziky. Kapela Shannon se, jak sama říká, věnuje klasické muzice irských pubů a nutno dodat, že ji hraje opravdu srdcem. Tahle partička mladých muzikantů, hrajících na tradiční i netradiční nástroje, poprvé roztančila publikum před pódiem a musela několikrát přidávat. Snad jen nazvučení houslí mohlo být dle mého laického názoru trochu lepší, nehledě k tomu, že to během jejich vystoupení párkrát nepříjemně houklo. Rozdováděné publikum trochu zklidnil Jiří Bílý s Kapelou a hostem Oskarem Petrem (členem legendární skupiny Marsyas).

Jarda, Frýdštejn

…slyšel jsem vás porvé a hned na živo cedečko už je doma, tak jste mě zaujali, jelikož jsem z moravy tak se budu snažit někdy na koncert přijet ale požádejte taky něco u nás-ostrava, brno. P.S:housle byly obzvláště super!!

Petr, Mikulov

Dobrý den, rád bych Vám poděkoval za zpestření naší firemní akce v Mikulově. Vaše produkce byla naprosto profesionální.

Goewin, Český Krumlov

..viděla jsem vás prvně v Krumlově a byli jste SUPER! Snad jsem i přestala vnímat déšť, a přenesla se na zelený pláně, když jsem vás slyšela!

Irská horečka v Pardubicích - Štefan Švestka

…skupina Shannon totiž vyvolala pravé irské poblouznění stejně spolehlivě jako jejich mnohem slavnější kolegové z taneční show (Lord of the Dance – pozn. překl.). Irský pub – Hrbatá Koza již nyní trpce lituje toho, že její stěny nepojmou více poutníků s irskou duší.

Irská flétna

Housle

Kytara

Irský buben

“Nějaká děsně legenárdní hláška, chápeš.”

po 7 pivu

Shannon

Nevim nadpis

Alba

Video

Galerie

Recenze

Nástroje

Pro pořadatele

Stage plan

playlist

Logo

promofotky

 

Sledujte nás na sítích!
Nevim_vymyslime

textik
textik

Adresa

Ulice 1234
Praha, 110 00